Spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem

W sobotę 30 czerwca w siedzibie WSSE Invest-Park w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, który przyjechał do Wałbrzycha na moje zaproszenie. W spotkaniu wzięli udział Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Senator Aleksander Szwed, Poseł Wojciech Murdzek, Wicewojewoda Kamil Zieliński, Radny Sejmiku Piotr Sosiński, samorządowcy i licznie zgromadzeni mieszkańcy Wałbrzycha.
Podczas spotkania Minister Adamczyk przedstawił dokonania rządu, ze szczególnym uwzględnieniem strategicznych projektów infrastruktury transportowej. Rozmowy dotyczyły m.in. fundamentalnych dla rozwoju Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego projektów infrastrukturalnych. Podziękowałem Panu Ministrowi za decyzję o przyznaniu środków na budowę zachodniej obwodnicy Wałbrzycha, o co zabiegałem od lat. Omówiona została także kwestia budowy odcinka drogi S3 z Bolkowa do przejścia granicznego w Lubawce i połączenia tej drogi z realizowaną po czeskiej stronie autostradą R11, a także przebudowy drogi krajowej DK8 Wrocław – Kłodzko i autostrady A4.
Korzystajac z obecności Ministra Infrastruktury, przypomniałem o zgłaszanym przeze mnie już wcześniej projekcie budowy autostrady łączącej Wrocław z Wałbrzychem w ramach budowy Via Baltica na przebiegu kraje baltyckie-Białystok-Warszawa-CPK-Łódź-Wrocław-Bolków-Lubawka-Praga-Monachium, co otworzy komunikacyjnie Wałbrzych i przysporzy impulsów rozwojowych dla całego regionu, co Minister ocenił jako dobre rozwiązanie wymagające prac analityczny-projektowych.
To było bardzo dobre spotkanie. Dziękuje mieszkańcom Wałbrzycha za liczną obecność.