Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego na Dolnym Śląsku

Wczorajsza wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła wiele bardzo dobrych informacji dla południa Dolnego Śląska.
Pierwszym przystankiem był Złoty Stok, gdzie Premier poinformował o włączeniu budowy obwodnicy miasta do rządowego programu #100obwodnic. Wpłynie to nie tylko na wyprowadzenie części ruchu z centrum miasta, ale także na zmniejszenie poziomu hałasu, czystsze powietrze oraz przyciągnie potencjalnych inwestorów.
Kolejnym punktem wizyty szefa rządu był Kamieniec Ząbkowicki gdzie zapowiedział, że będzie rekomendował Radzie Ministrów, aby Kamieniec Ząbkowicki otrzymał prawa miejskie.
Następnie Premier udał się do Dusznik-Zdroju, gdzie uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy sponsorskiej. Stadion Duszniki Arena jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarstwa biegowego i biathlonu w Polsce zyskał tytularnego sponsora – firmę Tauron.
Po wizycie w Dusznikach Premier udał się do Niemczy, gdzie zapowiedział przywrócenie ruchu kolejowego na linii 310. Linia ta pozwoli mieszkańcom Piławy Górnej, Niemczy, Łagiewnik, Kobierzyc znów korzystać z kolei. Ostatnim punktem programu było spotkanie z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości, które miało miejsce w Niemczańskim Ośrodku Kultury.
Zarówno ta wizyta, jak i szereg innych decyzji pokazują, że subregion wałbrzyski cieszy się szczególnym zainteresowaniem Premiera Mateusza Morawieckiego, za co bardzo dziękuję!